Ako sa zbaviť zlej nálady

Zlá nálada môže ovplyvniť celý váš život. Ak si však nechcete pokaziť deň len zlou náladou, mali by ste prísť na spôsob ako sa jej zbaviť. Niekto má overenú pesničku, ktorá mu pomôže, niekomu zas pomôže dobré jedlo alebo dobrá spoločnosť. Aké sú overené triky, ktoré by vám mohli proti zlej nálade pomôcť?

Ako sa zbaviť zlej nálady
Ako sa zbaviť zlej nálady (Foto: unsplash.com)

Dobré jedlo

Hovorí sa, že jedlo je liek na všetko, a to platí aj pri zlej nálade. Ak sa jej neviete zbaviť, pripravte si jednoducho vaše najobľúbenejšie jedlo. Či už sú to halušky, pizza alebo šalát. Pomôcť vám môže aj niečo sladké, keďže sa často stáva, že pri nedostatku sladkého sme o niečo nervóznejší a v horšej nálade.

Čerstvý vzduch

Dlhá prechádzka po čerstvom vzduchu môže byť ďalšou skvelou terapiou na zlú náladu. Utriedite si tak myšlienky a premyslíte si to, čo spôsobilo vašu zlú náladu. Vedci totiž dokázali, že prechádzka v prírode je rovnako účinná ako antidepresíva a terapie. Načerpáte novú energiu a pozitívnu náladu. Skúsiť môžete aj cvičenie alebo beh na čerstvom vzduchu.

Spánok

Často sa stáva, že keď máte jeden deň zlú náladu, tak keď na druhý deň vstanete, zlá nálada je fuč. No ak sa chcete zlej nálady zbaviť čo najrýchlejšie, ľahnite si nachvíľku aj uprostred dňa. Nemusíte úplne spať, no len si nachvíľu ľahnite, zavrite oči a prestaňte nachvíľu nad všetkým premýšľať.