Na dôchodku sme pri chuti. Aktívny sexuálny život má 60% seniorov

Aktívny sexuálny život sa pripisuje najmä generácii dvadsiatnikov, ktorí chcú spoznávať nové veci, ľudí a zažiť dynamický život. Po veku 20 rokov klesá sexuálny život vplyvom práce, vzdelania, povinností a osobných starostí. Ako je to však s penzistami? Veď času na dôchodku je dosť a nie každého bavia práce okolo domu alebo záhradky.

Na dôchodku sme pri chuti. Aktívny sexuálny život má 60% seniorov
Na dôchodku sme pri chuti. Aktívny sexuálny život má 60% seniorov

60% seniorov má aktívny sexuálny život

Penzisti a ľudia krátko pred dôchodkom majú dostatok času na svoje záujmy, priateľov, partnera/partnerku a uskutočnenie plánov, ktoré nestihli v mladšom veku. Približne 60% penzistov medzi 70. a 80. rokom života zažíva vzostup sexuálneho života. Starých ľudí rozhodne netreba podceňovať, ani čo sa týka skúseností alebo chute. Aj keď kondícia a pútavý vzhľad sú už o niečo inom.

Práve uponáhľaný dynamický život plný povinností, vplyv práce, vyššieho vzdelania a najrôznejších osobných starostí má za následok, že postupom veku ubúda času na radovánky. Práve dôchodok môže byť čas, kedy sa vráti dostatok času na vlastné potešenie.

Štatistiky to len potvrdzujú, predsa 60% opýtaných, nie je vôbec zanedbateľné číslo. Zakončím to tým, že predsa len je niečo, na čo sa môžeme na dôchodok tešiť. Faktom na záver ostáva, že až až 60% seniorov po 70-tke prežíva aktívny sexuálny život.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!