Ako správne skladovať oblečenie. Pomôže systém 3 kôpok

Správne skladovanie predĺži životnosť všetkých vecí vrátane oblečenia. Nezabudnite si pravidelne systematicky reorganizovať priestor, kedy sa postaráte o skladovanie potrebných alebo vyhodenie nepotrebných vecí. Aspoň 4-krát do roka pretrieďte skrine. Chcete poradiť ako na to?

Ako správne skladovať oblečenie. Pomôže systém 3 kôpok
Ako správne skladovať oblečenie. Pomôže systém 3 kôpok

Systém 3 kôpok

Urobte si tri kôpky a to v skratke na také, že čo budete určite nosiť teraz, čo budete potrebovať o pár mesiacov a čo už nebudete potrebovať nikdy.

Prvú kôpku poskladajte do skrine späť. Druhú kôpku zabaľte do plastového vreca a odložte do komôrky. Tretiu kôpku darujte na charitu, do zberných nádob na použité oblečenie.

Oblečenie skladujte radšej vákuovo ako v obyčajných vreciach alebo krabiciach. U vzduchotesných vriec sa k oblečeniu nedostanú myši, roztoče ani vlhkosť, hoci by ste umiestnili mechy na pôjd. Pri oblečení pozor na mole.

Pri odložení oblečenia, ho vždy operte, vysušte, vystriekajte prostriedkom proti moliam a zabaľte do nepriedušného vreca. Rovnako môžete použiť špeciálne prostriedky s vôňou levandule, ktorá mole odplaší.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!