Aj hotelové pláže môžu mať svoje čaro – kde sú tie najkrajšie?

Možno patríte medzi ľudí, ktorí sa každý rok pred letom trápia, akú dovolenku vybrať tento rok. Treba sa na ňu totiž aj pripraviť, či už celoročným šetrením, alebo len bezprostredným zbalením sa deň vopred. Ponuky cestovných kancelárií sú lákavé a je ich hlavne obrovské množstvo. Čo teda vziať do úvahy ešte predtým, než nejaký zájazd „zabookujete“?

Aj hotelové pláže môžu mať svoje čaro – kde sú tie najkrajšie?
(zdroj: unsplash.com)

Piesok alebo jemné kamienky?

Pre každého je dovolenkou niečo iné. Niekto si rád oddýchne na chalupe, niekto v horách a niekto túži po exotickom rezorte so špičkovými službami. Práve pri poslednom spomínanom je pre nás veľmi dôležité ubytovanie alebo hotel, ktoré vyberáme podľa toho, ako ďaleko je na pláž. Niekto si potrpí na čisto pieskové pláže, požičanie lehátka a slnečníka aj čistotu. Ktoré z hotelových pláží patria medzi tie najkrajšie na svete?

Za exotikou

Kapverdy. Exotická destinácia, ktorá sa zatiaľ nestala masovou, ako napríklad Egypt alebo Dubaj. Jeden z ostrovov, Boa Vista, má hneď niekoľko magických pláži s piesočnými dunami. Patrí sem napríklad Praia Lacacão v blízkosti hotela Riu Touareg. Táto pláž má nielen jemný piesok, ale aj neskutočne čistú vodu. Ak vás láka ešte väčšia exotika, čo tak Senegal? Tiché senegalské pobrežie lemujú taktiež ohromujúce pláže. V oblasti Pointe Sarène tu nájdete moderný rezort RIU Baobab. Zažijete tu exotiku ako z katalógu s veľkolepými fotografiami dokonalých pláží.

Objavte aj históriu

Keď hľadáte niečo bližšie, no napriek tomu stále aspoň jemne exotické, čo tak Cyprus? Je to obľúbené miesto veľkého množstva dovolenkárov, ale aj napriek tomu si tu prídu na svoje tí najnáročnejší klienti. Nájdete tu historické pamiatky, skvelú miestnu kuchyňu a príjemnú atmosféru. Najobľúbenejšími cyperskými letoviskami sú jednoznačne Ayia Napa alebo Protaras. V zálive Pissouri stojí exkluzívny hotel Columbia Beach Resort, pri ktorom sa nachádza pláž ocenená Modrou vlajkou. Tú získala predovšetkým za azúrovo sfarbenú vodu s miernymi vlnami a biele skalné útesy týčiace sa okolo nej. Nechýba ani ponuka vodných športov a niekoľko malých reštaurácií. Všetci chodia na Mallorcu, vy sa teda vyberte na Menorku! Tento malý španielsky ostrov má v talóne romantické prírodné zákutia, krémovo sfarbené útesy porastené borovicami, historické citadely a, samozrejme, nádherné pláže. Nájdete tam dokonca viac pláží, než na Mallorce a Ibize dohromady! Naším odporúčaním je konkrétne Clubhotel Aguamarina, ktorý sa nachádza priamo na pláži Arenal d’en Castell. Pozvoľný nástup do mora ocenia najmä rodiny s menšími deťmi.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!