Ako začať s otužovaním ? Naše tipy a rady

Otužovanie sa stalo v poslednom čase veľkým trendom a aj kvôli tomu sa ho množstvo ľudí odhodlalo vyskúšať. Pri tejto činnosti je dôležité dodržiavať správny postup, inak by nemalo otužovanie na telo dobrý účinok. V tomto procese je tiež veľmi dôležitá trpezlivosť, nemôžete chcieť všetko naraz a musíte si stanoviť postupné ciele.

Ako začať s otužovaním ? Naše tipy a rady (Foto: pixabay.com)

S čím treba začať

Predtým, než sa hodíte do studenej vody by ste mali prejsť tréningovou fázou. Máte na výber viacero spôsobov. Prvým sú studené sprchy. Začnite s tým, že budete pod studenou sprchou pár sekúnd a potom to postupne predlžujte. Ďalším spôsobom je plávanie v rieke alebo jazere, no počas leta, keď je voda o čosi teplejšia. Skúsiť môžete aj behanie naboso po snehu, potieranie tela vlhkým uterákom alebo polievanie vodou. Pri metóde polievania by ste mali začať s chodidlami a zápästiami, potom ochladzujte kolená, stehná, ruky, ramená, brucho, hrudník a nakoniec celé telo.

Otužovanie vo vode

Keďže je otužovanie v studenej vode pre telo veľkým šokom a námahou, musíte ho na to dôkladne pripraviť. Pred otužovaním sa uistite, že ste mali dostatok tekutín a ľahké teplé jedlo. Pred tým, než vojdete do vody, tak ho zahrejte krátkym behom alebo rozcvičkou. Dôležité je aj správne oblečenie – neoprenová čiapka, rukavice, plavky a tenké topánky do vody, aby ste nemali problém s pohybom vo vode.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!