Stravovanie podľa krvnej skupiny – výmysel alebo skutočne výhodné?

Počuli ste už o tomto type stravovania? Možno sa pre vás poznanie vašej krvnej skupiny nie je nejakou prevratnou informáciou, no pri niektorých prípadoch môže byť veľmi užitočná. Vďaka nim dokážete odhadnúť aj sklony k určitým druhom chorôb a aj práve druh stravovania. Aspoň teda podľa doktora D´Adama.

Stravovanie podľa krvnej skupiny – výmysel alebo skutočne výhodné?
Stravovanie podľa krvnej skupiny – výmysel alebo skutočne výhodné? (Foto: unsplash.com)

Spomínaný doktor teda tvrdil, že jednotlivé krvné skupiny majú odlišný metabolizmus na spracovanie potravín. Najstaršia spomedzi všetkých krvných skupín je 0, ktorá sa objavila už pred 50 000 rokmi. Táto skupina je podľa  všetkého na tom najlepšie. Ľudia s takouto krvnou skupinou majú mať najodolnejší tráviaci systém a nadmerne aktívny imunitný systém.

Potom nasledovali krvné skupiny B a A, a najmladšou zo všetkých je skupina AB. Je považovaná za najmodernejšiu krvnú skupinu, pretože je stará „len“ 2 500 rokov. A aká strava z toho teda vyplýva? Podľa doktora má skupina A predispozície na to byť vegetariánom. Každej krvnej skupine sú niektoré potraviny odporúčané, niektoré skôr zakazované a iné sú neutrálne. Určuje sa to hlavne na základe toho, akú chorobu u danej krvnej skupiny môžu spôsobiť. Hlavne pre tento argument môže byť stravovanie podľa krvnej skupiny naozaj správne a má to zmysel.

Ak za tým hľadáte spôsob, ako spoľahlivo a zdravo schudnúť, tu vám rovno odporúčime radšej sa pozrieť po overených prípravkoch na chudnutie. Na stránkach https://www.nakupnaporadna.sk/tabletky-na-chudnutie/ nájdete len overené prípravky na chudnutie. Mnohé pomáhajú redukovať prebytočné kilá, potlačiť chuť do jedla či spaľovať kalórie.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!